AUTOMARKA.EU

Auto komis, Komis Samochodowy Automarka. Laweta, Holowanie, sprzedaż samochodów, tanie, Polska, Torun

4 najczęstszych problemów z oponami

Ponieważ jedyny punkt kontaktu Twojego samochodu z drogą, prawdopodobnie największą przyczyną problemów, jakich doświadczysz z pojazdem, będą opony. Znajomość oznak problemu z oponami jest ważna, aby móc je naprawić lub wymienić, gdy tylko problem zostanie zidentyfikowany, zapewniając, że Twój samochód pozostanie bezpieczny w prowadzeniu przez cały czas.

Jeśli uważasz, że Twoje opony wymagają wymiany, ważne jest, aby nowe opony były prawidłowo i bezpiecznie założone.

– automarka team

Nadmierne napompowanie opony


Opony, które są nadmiernie napompowane, nie będą działać bezpiecznie. Dzieje się tak, ponieważ im bardziej napompujesz oponę, tym trudniej jest jej utrzymać kontakt z drogą i pozwolić bieżnikowi na uzyskanie przyczepności. Do tego im większe ciśnienie napełnisz oponami, tym większy nacisk kładziesz na strukturę opon, co z kolei skróci ich żywotność.

Jednym ze sposobów stwierdzenia, czy masz nadmiernie napompowaną oponę, jest przyjrzenie się wzorom zużycia opon. Czy środek opon jest szczególnie zużyty? Jeśli tak, prawdopodobnie potrzebują trochę powietrza.

Niedopompowanie opon

Badania sugerują, że około 60% krajowych pojazdów poruszających się po drogach w Europie ma niższe ciśnienie w oponach niż zalecane. Jeśli twoje opony są niedopompowane, może to spowodować jeden lub wszystkie z poniższych problemów:

– Zwiększone ryzyko podsterowności, która może prowadzić do kolizji

– Słaba sterowność i trudności w wykonywaniu precyzyjnych manewrów

– Bardziej podatne na ogólne zużycie

– Zwiększone ryzyko przebicia

Jeśli obawiasz się niedopompowanej opony, możesz samodzielnie monitorować ciśnienie w oponie i odpowiednio je napompować lub opróżnić.

Pękanie i wybrzuszenie

Pęknięcia i wybrzuszenia mogą pojawić się na oponach w wyniku uderzenia w dziurę lub krawężnik, co może spowodować pęknięcia w ścianie bocznej opony. Jeśli twoje opony są niedopompowane lub nadmiernie napompowane, ten problem jest bardziej prawdopodobny i można go naprawić tylko poprzez całkowitą wymianę opon. Jednak niekoniecznie musi to być coś złego, ponieważ pęknięcie może wskazywać, że opona się starzeje i i tak należy ją wymienić.

The short answer is yes. According to Kross, when you think of yourself as another person, it allows you give yourself more objective, helpful feedback.

Jazda z prędkością

Jeśli regularnie jeździsz z dużą prędkością (na przykład dojeżdżasz do pracy autostradą), Twoje opony są bardziej narażone na uszkodzenia niż w przypadku jazdy z mniejszą prędkością. Kontakt z niebezpieczeństwami drogowymi, takimi jak dziury przy dużych prędkościach, może powodować większe uszkodzenia, podczas gdy przegrzanie powodowane przy wyższych prędkościach jazdy może spowodować uszkodzenie opon i utratę kontroli podczas jazdy.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenie opony po ciągłej jeździe z dużą prędkością, powinieneś natychmiast wymienić opony, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na drogach.